- Salesiáni
- Baláš Jiří
- Baran Petr
- Blaha František
- Brtník Josef
- Černý Jiří
- Daněk Josef
- Dlapka Vít
- Doležel Karel
- Dombek Bedřich
- Dřímal Maxmilián
- Dvořák Stanislav
- Frýdecký Václav
- Fuglík Vojtěch
- Gottwald Radek
- Hasilík Metoděj
- Hertl Pavel
- Hlaváč František
- Hobza Martin
- Holík Augustin
- Hrbatý Eduard
- Hudeček František
- Hynek Václav
- Chovanec Petr
- Chylík Zdeněk
- Jančařík Zdeněk
- Jiráček Václav
- Jurečka František
- Kelnar Václav
- Klinkovský Josef
- Kopřiva Vladimír
- Langer Eduard
- Lepařík František
- Liškutín Pavel
- Manďák Josef
- Med Oldřich
- Mihulec Milan
- Míša František
- Ondrášek Vladimír
- Otradovec Ludvík
- Poláček Martin
- Radecki František
- Rob Jan
- Rýdel Josef
- Siuda Ludvík
- Stuchlík Jan
- Švanda Jakub
- Tatýrek Ignác
- Tichý Pavel
- Tomáš Vojtěch
- Vavruša František
- Vitásek František
- Všetula Libor
- Salesiánky
- Oratoriáni a příznivci
- Farnost
- Skauti
- Družinky
- Hudba
- Videa
Holík Augustin
P. Augustin Holík
narozen 25.4. 1919 ve Velíkově,
první sliby 16.8. 1937 ve Sv.Beňadiku,
kněžské svěcení 6.7.1947 v Oseku u Duchcova,
zemřel 18.9.1996 ve Zlíně
P. Augustin Holík se narodil 25. dubna 1919 ve Velíkově nedaleko Zlína. Jeho otec byl rolník. Měl šest sourozenců. V roce 1930 chodil do měšťanské školy ve Fryštáku. Tam se seznámil se salesiány. V následujícím školním roce se stal primánem v salesiánském ústavě ve Fryštáku.
V roce 1936 vstoupil do noviciátu na Slovensku ve Sv. Beňadiku, kde složil v roce 1937 první sliby. Po slibech odešel do filosofického studentátu v Ostravě. Tam pokračoval ve studiu vyšších tříd gymnázia a v roce 1940 maturoval a složil věčné sliby. Po maturitě přišel na asistenci do oratoře v Brně-Žabovřeskách. Jeho studium teologie bylo poznamenáno německou okupací a válkou. Začal v roce 1943 na faře ve Fryštáku, v té době byl fryštacký ústav zabrán. Druhý rok teologie absolvoval v Brně, kam se část studentátu přestěhovala. Po válce byl rok v Mníšku pod Brdy a studia dokončil v Oseku u Duchcova, kde byl 6. července 1947 vysvěcen na kněze.
Svoji kněžskou službu začal jako kaplan na salesiánské faře ve Vinoři u Prahy. V roce 1949 se zde stal administrátorem. Při násilné likvidaci řeholí v noci z 13. na 14. dubna 1950 byl převezen do internačního kláštera v Želivě. Pracoval zde v truhlářské dílně do roku 1955, kdy byl propuštěn. Odešel domů a do roku 1968 vystřídal řadu zaměstnání. Byl dělníkem v Dřevoně, údržbářem a topičem v nemocnici, dělnkem na pile, malířem a natěračem u Severomoravských pekáren.
V roce 1968 odešl s P. Fuglíkem do Trmic v Ústí nad Labem. Dostal státní souhlas jen k výpomoci v duchovní správě a byl zaměstnancem farního úřadu. Podílel se svou zručností na rekonstrukci a opravách kostelů v trmickém obvodu. V Trmicích zůstal i po odchodu P. Fuglíka v roce 1973 do Hradecké diecéze. Pomáhal otci biskupovi Karlu Otčenáškovi dokud byl nuceně v Trmicích, kam se musel z hradecké diecéze vrátit. Po roce 1989 pomáhal nějakou dobu v Bílině a v Duchcově. V roce 1993 přišel do Filipova. Byl správcem v budově Salsiánského střdiska mládeže. Zemřel při návštěvě ve Zlíně, když skončil mši svatou v oratoři nad sakrisií a při odchodu do sakristie nešťastnou náhodou spadl ze schodů.
Pohřeb našeho milého spolubratra se konal v úterý 24. září v Lukově, kde byla v 11 hodin koncelebrovaná mše svatá za účasti mnoha spolubratří. Po mši svaté byl pochován na místním hřbitově do kněžského hrobu. P. Augustin byl vždy svědomitý řeholník. Byl skromný a zůstával vždy v pozadí, ale svou pílí a vytrvalostí vykonal mnoho užitečné práce, bez které by se apoštolát v místech, kde pracoval, neobešel.